"üniversiteye hazırlar"

Sıkça Sorulan Sorular

OKULUNUZ HANGİ TÜRDE AÇILMIŞ BİR LİSEDİR?

Uğur Hazırlık Anadolu lisesi, MEB müfredatının uygulandığı Anadolu Lisesi statüsünde eğitim yapan özel bir lisedir.

 

ESNEK SINIF MODELİ NEDİR?

Sınıfa göre öğrenci alınmıyor, öğrenciye göre sınıf açıyoruz!
Her kurun başında öğrencileri ders bazında akademik düzeylerine göre benzer öğrenme gruplarına ayırıyoruz. Her kur için, o kura ait ders sınıfları ve o sınıfların akademik başarı düzeylerine göre eğitim programları oluşturuyoruz. Bu öğrenciler ders bazında kendi akademik düzeyindeki öğrencilerle birlikte eğitim alıyor.

 

MESLEK ATÖLYESİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Okul sıralarından toplantı odalarına!
Öğrencileri hem üniversiteye hem de yaşama hazırlama konsepti çerçevesinde, en doğru gelecek planlamasını yapabilmek için Meslek Atölyeleri oluşturduk. Meslek Atölyeleri’ni Kariyer Eğilim Testi danışmanlığı sonucunda belirlenen meslek gruplarını öğrenciye daha yakından tanıtmak üzere kurduk.

 

UĞUR HAZIRLIK ANADOLU LİSELERİNİN KURULMA AMACI NEDİR?

Uğur Dershaneleri, Bahçeşehir Kolejleri, Uğur Yayınları ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin deneyimi, başarısı ve vizyonu ile kurulmuş, öğrencilerimizi 4 yıllık lise eğitimi sırasında üniversiteye doğrudan hazırlayan özel ve özgün bir liseyiz.

Öğrencileri doğrudan üniversiteye, istedikleri okulu ve bölümü kazanmaları için hazırlıyoruz. Öğrenci bu hazırlık aşamasında okul dışından hiç ek yardım (ÖZEL DERS,EĞİTİM KOÇU,YAŞAM KOÇU,DANIŞMANLIK,DERSHANE V.B.) alma ihtiyacı duymaz.

Hem de diğer özel okullara oranla çok daha uygun fiyatlarla.

 

AKADEMİK KUR MODELİ NEDİR?

Kişiye Özel Akademik Kur Sistemi’nde bir öğretim yılı, dört kurdan oluşuyor ve her kur, 9 haftalık bir eğitim programı içeriyor.
Kişiye Özel Akademik Kur Sistemi’nin avantajı eğitim yılı süresince edinilen bilgilerin ara tatillerde kaybolmasını önlüyor olması. 9 hafta sonunda yapılan 1 haftalık tatillerde öğrenci hem dinlenecek hem de bilgilerini unutmadan yeni bir kura başlamanın kolaylığını yaşayacak.

 

OKULUNUZUN İSMİNDEKİ HAZIRLIK KELİMESİ NE ANLAMA GELİYOR?

‘ HAZIRLIK ‘ kelimesi ; okulumuzun temel amacının öğrencilerin hedefleri doğrultusunda YGS-LYS sınavlarına yönelik bir hazırlık yapıldığı anlamına gelmektedir.

 

BURSLULUK SINAVINIZ VAR MI? VARSA NE ZAMAN?

Uğur Hazırlık Anadolu Lisesi 5 mayıs 2013 tarihinde BGYT (bahcesehir genel yetenek testi) yi uyguladı. 10.,11 . ve 12. sınıf öğrencilerimize bu sınavdaki başarıları oranında burs imkanı verildi. 9.sınıf öğrencilerimizi ise SBS yerleştirme puanına göre değerlendirip alacağız.

 

UĞUR HAZIRLIK ANADOLU LİSESİNDE HANGİ YAYINLARI KULLANACAKSINIZ?

Okulumuzda MEB yayınları, YCL Hazırlık yayınları ve Uğur yayınları kullanılacak ve tablet üzerinden eğitim yapılacaktır.

 

HANGİ YABANCI DİLLERİN EĞİTİMİNİ VERİYORSUNUZ?

Anadolu lisesi statüsünde olan okulumuz da İNGİLİZCE ve ALMANCA olmak üzere iki yabancı dilde eğitimi verilmektedir.

 

OKULUNUZDA KIYAFET UYGULAMASI NASIL OLACAK?

Okulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılacaktır.

 

KARNE VE YGS –LYS DEĞERLENDİRME SİSTEMİNİZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Her kur sonunda öğrenciye iki karne verilir. Bunlar; Dönem Karnesi ve Üniversite Hedef Karnesi’ dir. Dönem Karnesi’ nde öğrencilerin derslerdeki başarı durumu, Üniversite Hedef Karnesi’ nde ise üniversite giriş deneme sınavlarındaki hedeflenen puana ne kadar yaklaştığının analizi verilir.

 

SINAV ÇEŞİTLERİNİZ NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmiş rutin sınav sisteminin dışında 3 temel sınav daha uyguluyoruz.
1. Akademik Düzey Belirleme Sınavı (ADBS)
2. Akademik Gelişimi İzleme Sınavı (AGİS)
3. Üniversiteye Giriş Deneme Sınavı (ÜGDS)
Belli bir program çerçevesinde ve aralıklarla düzenlenen, her öğrencinin katılımının gerekli ve zorunlu olduğu bu sınavlarla öğrencinin başarısı, öğrenme düzeyindeki gelişim ve değişimleri sürekli izliyor, kontrol altında tutuyoruz.

 

ÖĞRETMEN KADRONUZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRMİYİZ?

Öğretmenlerimiz YGS-LYS sistemine son derece hakim, ANADOLU LİSESİ müfredatını uygulayabilen SONUÇ VE SÜREÇ odaklı uzman kişileridir.

 

REHBERLİK SİSTEMİNİZ NASIL FAALİYET GÖSTERİYOR?

Okulumuzda 3 uzman rehber öğretmen ;
1. Kariyer danışmanı
2. Eğitsel danışman
3. Bireysel danışman
öğrencilerimizin geleceğinin planlanması ,Motivasyonlarının yükseltilmesi ve sınav sistemine adapte olmalarının sağlanmasını amaçlıyorlar.

 

YURT DIŞI EĞİTİM OLANKALARINIZ NELERDİR?

Yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin eğitim sistemleri, akademik kadrosu, sosyal faaliyetleri, kazandırmayı hedeflediği iş yaşamı becerileri ve üniversitenin bulunduğu bölgedeki genel yaşam koşulları hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıyoruz.